Перегляд фотографій або шпалер для робочого стола робить людину щасливішою

Перегляд фотографій або шпалер для робочого стола робить людину щасливішою

Учені виявили, що при спогляданні творів мистецтва люди можуть випробовувати почуття, схожі з тими, що з'являються при погляді на кохану людину.
Експеримент був проведений в Університетському коледжі Лондона. Дослідники відібрали 30 різних картин і по черзі показували їхнім учасникам експерименту, спостерігаючи за реакцією їх мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), яка фіксує кровоток у частині мозку, відповідальної за задоволення й бажання.
   Коли учасники експерименту любувалися картинами, які, на їхній погляд, найбільш гарні, сканер фіксував почуття, схожі з тими, що людей звичайно випробовує при погляді на улюбленого, пише Daily Mail.
Картини Джона Констебла, Жана Энгра й Гвидо Рени викликали у випробуваних найдужчі почуття, збільшуючи приплив крові до частин мозку, відповідальним за задоволення, на 10%.
Роботи Ієроніма Босха, Оноре Домье й фламандського художника Квентина Массейса були визнані самими "виродливими" творами мистецтва, тому що вони викликали найменше збільшення кровотока. Також у ході експерименту були використані картини Моне, Рембрандта, Леонардо да Вінчі й Сезанна.
"Ми виявили, що, коли ви дивитеся на твори мистецтва - будь то пейзаж, натюрморт або портрет, - у частині головного мозку, відповідальної за задоволення, спостерігається сильна активність", - говорить професор Семи Зеки експеримент, що проводив. "Ми виявили, що збільшення кровотока відбувається пропорційно тому, наскільки сподобалася картина", - сказав професор, відзначивши, що реакція на картину відображається миттєво.
Крім того, за його словами, споглядання картин поліпшує самопочуття. "Ми довели, що організм людини при контакті із творами мистецтва активізується", - заявили дослідники.
Дане правило можна з обережністю поширити на будь-які зображення, які подобаються людині, незалежно від  того, чи є вони картинами або фотографіями. Не важливо, наскільки іменитий автор — важливо, чи подобається картинка особисто вам. Якщо так, вона викличе позитивну реакцію й посприяє підвищенню настрою. Гарні зображення роблять нас крапельку щасливіше.
Це багато в чому пояснює, чому багато люблять переглядати, шукати й міняти шпалери для робочого стола.. Провівши 15 хвилин на сайті шпалер або просто гарних зображень, Ви одержите заряд позитивних емоцій.